ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

25 Haziran 2021

Toplumsal yaşam alanlarında insanların can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi kutsal bir görevi yerine getiren özel güvenlik görevlilerimizin tabi olduğu 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2004 tarihinin yıldönümü ‘Özel Güvenlik Görevlileri Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu anlamlı günün, üstlendikleri görev gereği milletimizi gecesini gündüzüne katarak tehlikelere karşı koruyan, faciaları önleyerek, hayatlar kurtaran kolluk kuvvetlerimizin en büyük destekçisi olarak ülke genelinde görev yapan yaklaşık 335 bin özel güvenlik görevlilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesine, daha iyi imkânlarda istihdamının sağlanmasına vesile olmasını diliyoruz.

26 Haziran Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve içinde bulunduğu Özel Güvenlik Haftası vesilesiyle sosyal alanlarda asayişi sağlayan ve insanların can güvenliğini koruyan özel güvenlik görevlisi üyelerimiz başta olmak üzere tüm özel güvenlik çalışanlarının gününü ve haftasını kutluyoruz. Bu vesileyle görevleri başında hayatlarını kaybeden özel güvenlik görevlilerini rahmetle ve minnetle, gazi olanları ise şükranla anıyoruz.

 

     Türk Harb-İş Sendikası

Genel Merkez Yönetim Kurulu