ÖZEL GÜVENLİK ÇALIŞANLARINA İKRAMİYE

6 Temmuz 2015
Sendikamız ile Yedi Yıldız Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Araştırma Danışmanlık San. Tic. Ldt.Şti. ile arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi ile özel güvenlik çalışanlarımız ikramiye , bayram yardımı, eğitim yardımı gibi bir çok yeni hak elde etti.
Yüksek Hakem Kurulu kararı ile 30 Haziran 2015 tarihinde imza altına alınan Toplu İş Sözleşme ile Yedi Yıldız Güvenlik Hizmetleri’nde bünyesinde çalışan üyelerimiz, birinci yıl ilk altı ay için yüzde 10, ikinci altı ay için yüzde 9 zam, ikinci yıl ise ilk altı ay yüzde 8, ikinci altı ay yüzde 7 zam alırken, Ocak ve Temmuz aylarında 5’er günlük olmak üzere toplam 10 günlük ücret tutarında da ikramiye almaya hak kazandı. 
Ayrıca 250 TL. Askerlik, 140 TL. evlilik, 120 TL de doğum yardımı ve 800 TL’de ölüm yardımı yapılır hükmü bulunan Toplu İş Sözleşmesi ile özel güvenlik görevlileri, 100 TL eğitim yardımı ve 75 TL olmak üzere Ramazan ve Kurban Bayramlarında Bayram Yardımı alma hakkına kavuştu.
TİS imza töreninde konuşan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, imzalanan toplu iş sözleşmesinin önemine değinerek, “Bu sözleşme özel güvenlik çalışanlarımız için sevindirici bir sözleşme. Sendikamız bu sözleşmeyle elde edilen kazanımları yeni kazanımlarla geliştirmek için mücadele verecektir ” dedi.
Konuşmasında özel güvenlik sektöründe çalışanların layık oldukları ekonomik ve sosyal haklara kavuşması gerektiğini belirten BOZAL, özel güvenlik çalışanlarında diğer kolluk kuvvetlerinin faydalandığı haklardan faydalanması gerektiğine de işaret etti.