ÖZEL GÜVENLİK ÇALIŞANI ÜYELERİMİZE İSG EĞİTİMİ

10 Aralık 2014
Sendikamızın İş Sağlığı ve Güvenliği Bilincini Geliştirme Projesi kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ile Sendikamız tarafından ortak düzenlenen eğitim programına, Özel Güvenlik Şubemize bağlı işyerlerinde devam edildi.
 
9 Aralık 2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nda gerçekleştirilen eğitim programına, Genel Sekreterimiz Haldun Kurubacak, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim Kılıç ve Özel Güvenlik Şube Yönetimi ile görevli özel güvenlik görevlisi üyelerimiz katıldı. Eğitim Programının açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim Kılıç yaptı. Konuşmasında özel güvenlik personelinin ağır koşullarda yüksek iş riksi ile çalıştığını anlatan Kılıç, “Yürüttüğümüz bu projenin, üyelerimizi iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha da bilinçlendireceğine inanıyoruz” dedi. Kılıç, konuşmasında Ekim ayıda hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi üyemiz Yakup Aydoğan’a da Allah’tan rahmet, ailesi ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.
 
Kılıç’ın konuşmasının ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimine geçildi.  Programda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kenan Yavuz ile Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin birer sunum yaptı.