ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

23 Kasım 2022

Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak geleceğin mimarı çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı fertler olarak yetiştirme gibi kutsal bir görev icra eden öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği verildiği 24 Kasım 1928 tarihi, ülkemizde 1981’den bu güne Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Büyük Önder Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünü şiar edinerek, özveriyle çalışan öğretmenlerimize ne yazık ki hak ettiği değer verilmemektedir.

Ata’sının çizdiği yolda “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmek için tüm zorluklara göğüs geren eğitim neferlerinin yaşadığı sorunların çözümü konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamalı, maddi ve manevi anlamda itibarlarını zedeleyen olumsuzlukların giderilmesi noktasında biran önce gereken adımlar atılmalıdır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, bir kez daha öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz.