ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

23 Kasım 2020

Geleceğimiz teminatı çocuklarımızı milli ve manevi değerlere bağlı fertler olarak yetiştirerek Türkiye Cumhuriyetimizi aydınlık yarınlara taşımada değer biçilemez bir görev üstlenen öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler; Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” sözlerini rehber edinen değerli öğretmenlerimiz, tüm dünyayı derinden etkileyen, Koronavirüs Pandemisi yaşandığımız bu dönemde de azim ve gayretleriyle eğitimin ve öğretimin her şartta ve koşulda gerçekleşebileceğini göstermektedirler.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği verildiği 24 Kasım 1928 tarih olan Öğretmenler Gününün, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize hak ettiği değerin verilmesi temennisiyle, tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Bu anlamlı günde başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz.