ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

23 Kasım 2013

Türk Harb-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu, öğretmenler günü nedeniyle yaptığı açıklamada, geleceğin teminatı çocukları yarınlara hazırlayan öğretmenlere maddi ve manevi her türlü desteğin verilmesi gerektiğini bildirdi. Açıklamada şu görüşlere yerverildi:

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği verildiği 24 Kasım 1928 tarihi, ülkemizde 1981’den bu güne Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Büyük Önder Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ öğüdünü miras kabul ederek, Türkiye Cumhuriyetini aydınlık bir geleceği taşıyacak nesiller yetiştiren öğretmenlerimize sonsuz saygımızı sunuyoruz.

Öğretmenlerimiz, sadece günümüzde daha da değerli hale gelen bilginin kaynağı değil, aynı zamanda milletimizin her bir bireyinin milli ve manevi değerlere bağlı fertler olarak yetişmesini sağlayan kimselerdir.

Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesine taşıma hedefinde öğretmenlerimizin üstlendiği önemli rolü millet olarak hiçbir zaman unutmamalıyız.

Siyasi irade; geleceğimiz adına çağın gereklerine uygun tüm toplumu kucaklayacak bir eğitim sistemi oluşturmak için öğretmenlerimizin de görüş ve önerileri dikkate alınmalı, bu millete değer biçilemez hizmetler sunan öğretmenlerimizin, yaşadığı sorunların çözümü konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalı, onlara “aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmeleri için her türlü desteği sunmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi olarak, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.