ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım 2014
Türk Harb-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu, öğretmenler günü nedeniyle bir
mesaj yayınladı:
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği verildiği 24 Kasım 1928 tarihi, ülkemizde 1981’den bu güne Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza rehber olan öğretmenlerimize sonsuz saygılarımızı sunuyoruz.
Öğretmenlerimiz, sadece bilginin kaynağı değil, aynı zamanda milletimizin her bir bireyinin milli ve manevi değerlere bağlı fertler olarak yetişmesini sağlayan kimselerdir.
Mustafa Kemal Atatürk, “Yeni nesil sizin eseriniz olacak” ve “Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözleriyle öğretmenlere verdiği önemi en güzel şekilde dile getirmiştir.
Millet olarak, Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesine taşıma hedefinde öğretmenlerimizin üstlendiği önemli rolü hiçbir zaman unutmamalıyız.
Öğretmenlerimizin yaşadığı sosyo–ekonomik sorunların çözümü konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalı, onlara “aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmeleri için her türlü desteği sunmalıyız.
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, minnetle  ve rahmetle anıyoruz.