ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım 2016

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak ülkemiz ve milletimiz için değeri biçilemez bir hizmet sunan öğretmenlerimize sonsuz saygılarımızı sunuyoruz.

Sadece bilgi kaynağı değil, milletimizin her bireyinin milli ve manevi değerlere bağlı fertler olarak yetişmesini sağlayan öğretmenlerimizin üstlendiği önemli rol hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Milletimize değeri biçilemez hizmet sunan öğretmenlerimizin, yaşadığı sorunların çözümü konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamalı, çağın gereklerine uygun, tüm toplumu kucaklayacak bir eğitim sistemi oluşturma sürecinde öğretmenlerimizin görüş ve önerileri dikkate alınmalı, onların Büyük Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda  “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmesi için her türlü destek sunulmalıdır.

Bu duygu ve düşücülerle, Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetimi olarak, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.