ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

23 Kasım 2017

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, milli ve manevi değerlere bağlı fertler olarak yetişmesi için büyük katkıları veren öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği verildiği 24 Kasım 1928 tarihi, ülkemizde 1981’den bu güne Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

 

Büyük Önder Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünü şiar edinerek, Türkiye Cumhuriyetini aydınlık yarınlara ulaştıracak nesiller yetiştirmek için özveriyle çalışan öğretmenlerimize ne yazık ki hak ettiği değer verilmemektedir.

 

Yarınlarımız için, öğretmenlerimizin yaşadığı sorunların çözümü konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamalı, geleceğimizin teminatı nesilleri yetiştiren öğretmenlerimize her türlü destek verilmelidir.

 

Öğretmenlerimizin maddi ve manevi anlamda yıpratılması, itibarının zedelenmesi, eğitim sistemindeki yaşanan olumsuzlukları daha da arttırmaktadır.

 

Eğitimdeki başarının öğretmenlerle sağlanacağından hareketle çağın gereklerine uygun tüm toplumu kucaklayacak bir eğitim sistemi oluşturmak için onların görüş ve önerileri mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha kutlarken, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.