Nevruz, kin ve düşmanlığın değil huzur ve barışın adresi

21 Mart 2012

Nevruz, kin ve düşmanlığın değil huzur ve barışın adresi
 
Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, Nevruzun huzur ve neşenin günü olduğunu belirterek, bu günde kin ve düşmanlıkların yaşanmamasını istedi. Bozal, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamasında şu görüşlere yerverdi:

“Doğanın yenilendiği canlandığı, tazelendiği günlerin habercisi olan Nevruz, insana huzur veren duygular oluşturmaktadır. Ülkemizde maalesef Nevruzu gerçek anlamının dışına çıkarmaya çalışan, bu güne bir takım siyasal anlamlar yükleyerek, birliğimiz ve dirliğimizi bozma gayreti içinde olan çevrelere rastlanmaktadır.

Böylesine önemli bir günde, ülke bütünlüğümüzü, milli birliğimizi ve istikrarımızı büyütecek, demokrasimizi geliştirecek adımlar atmak varken, kin ve düşmanlık tohumları saçmayı tercih edenler bu yılda Nevruzu kana bulamışlardır. Cizre’de Nevruz kutlamaları sırasında hain saldırılara karşı vatandaşı korumak için kendini siper eden bir polis kardeşimiz hayatını kaybetmiş diğer bir polis kardeşimiz ise ağır yaralanmıştır. Ülkenin birliğini bozacak kirli oyunlara karşı mücadele veren emniyet  camiası ile şehit polisimizin ailesi başta olmak üzere tüm halkımızın başı sağolsun.

Bu günün önemini tarihin derinliklerinde hisseden bizlerin yegane arzusu Nevruzda ülkenin huzurunu kaçıracak eylemlerin yaşanmamasıdır. Nevruzda kargaşa amaçlayanlar milletimizin engin feraseti sayesinde amaçlarına ulaşamayacaklardır. 
Bu düşüncelerle, Nevruzun ülkemiz, bölgemiz ve dünyaya barış ortamını hakim kılacak günler getirmesini diliyorum.”21 Mart 2012