NEVRUZ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

20 Mart 2014
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Nevruz Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
Doğanın yenilendiği, canlandığı günlerin habercisi olan Nevruz, Asya, Balkan Ülkeleri ve Ortadoğu’da asırlardır Bayram olarak kutlanmaktadır. Yüzyıllardır insanları birbirine bağlayan, barış ve kardeşliği pekiştirmek amaçlı kutlanan Nevruz, maalesef  son dönemlerde gerçek anlamının dışına çıkarmaya çalışılıyor. Bu önemli güne bir takım siyasal anlamlar yükleyen çevreler, birliğimiz ve dirliğimizi bozma gayretine girebiliyor.
Nevruz Bayramı’nda ülke bütünlüğümüzü, milli birliğimizi ve istikrarımızı büyütecek, demokrasimizi geliştirecek adımlar atmak varken, kin ve düşmanlık tohumları saçmak isteyenlerin oyununa gelinmemelidir. Bu günün önemini tarihin derinliklerinde hisseden bizlerin yegane arzusu Nevruz’da ülkenin huzurunu kaçıracak eylemlerin yaşanmamasıdır. Huzur ve neşenin günü olan Nevruz’da kargaşa amaçlayanlar, milletimizin engin feraseti sayesinde amaçlarına ulaşamayacaklardır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Nevruz’un ülkemiz, bölgemiz ve dünyaya barış ortamını hakim kılacak günler getirmesini dilerken, tüm halkımızın Nevruz Bayramı’nı kutluyoruz.