NEVRUZ BAYRAMI KUTLU OLSUN

21 Mart 2019

Asya, Ortadoğu ve Balkan ülkelerinin kültür mirası olan Nevruz, insanları birbirine bağlamak, barış ve kardeşliği pekiştirmek amacıyla asırlardır bayram olarak kutlanmaktadır.

Baharın gelişini, doğanın yeniden dirilişini müjdeleyen, bolluk, bereketin ve huzurun simgesi Nevruz’un kutlandığı gün olan 21 Mart, Birleşmiş Milletler tarafından da 2010 yılında Dünya Nevruz Bayramı olarak ilan edilerek, bu anlamlı günün tüm insanlığa barış ve huzur kapısı aralaması amaçlanmıştır.  

Fakat ne acıdır ki, birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi Nevruz gibi bir mirasa sahip bu güzel coğrafyada; hainlerin oyununa gelerek, kardeşin kardeşe düşman olduğu, terör ve iç savaşlarla insanların birbirini yok ettiği dönem yaşanmaktadır. Özellikle sınır komşumuz Suriye’de yaşanan insanlık dramı bölge tarihinde kara bir leke olarak yer bulacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası olarak, güney sınırımız başta olmak üzere bölgemizde ve tüm dünyada kardeşi kardeşe kırdıran hainlerin oyunlarının son bulması, barış ve kardeşlik ikliminin en kısa zamanda tüm insanlığı etkisi altına alması dileğiyle Nevruz Bayramını kutluyoruz.