Milli Savunma Bakanımız Hulusi AKAR’dan Sendikamıza Ziyaret

28 Eylül 2022

Milli Savunma Bakanımız Hulusi AKAR, Dünya ve Türkiye Gündeminin çok yoğun olduğu bir dönemde Sendikamızı ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanımızı Sendikamızda; Türk-İş Genel Başkanımız Ergün ATALAY, Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA ve Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ ağırladı.

Sayın Bakanımızın ziyaretinde Başkent, Kocaeli, Güvenlik Merkez Şube Başkanlarımız ve Genel Başkan Danışmalarımız da hazır bulundu.

Sayın Bakanımız, Milli Savunma Bakanlığımıza bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimizin Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gözbebeği olduğunu ve üyelerimizle gurur duyduğunu ifade etti. Göreve geldiği günden bugüne askeri işyerlerinde istihdamı arttırma yönünde çaba sarf ettiği ve bunun olumlu sonuçlarını da gördüğünü söyledi.

Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, üyelerimizin gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalıştıklarını ve ülke savunmasında önemli görevleri yerine getirdiklerini ifade etti.

Genel Başkanımız SOYDAN üyelerimizin Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı işyerlerinde yaşadığı sorunları ve çözüm yollarını Sayın Bakanımıza anlatarak ayrıca üyelerimizin işyerlerinde yaşadığı sorunları ve beklentilerini içeren dosyayı da Sayın Bakanımıza iletti.