Milli Savunma Bakanı Sendikamızda

26 Haziran 2012
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sendikamıza nezaket ziyaretinde bulundu.
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı ile TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’ün de yer aldığı heyet, Genel Başkanımız Bayram Bozal tarafından ağırlandı. Görüşmede, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İlbeyli, Genel Mali Sekreterimiz Yavuz Koçak ve Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin’de hazır bulundu.
Genel Başkanımız Bozal, Bakan Yılmaz’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, Kırıkkale MAAT da yaşanan patlama sonrası yetkisini kullanarak, işçilerimizin 10 ve 20 gün olmak üzere toplam 30 gün ücretli izinli sayılmasını sağlamasından dolayı da şükranlarını bildirdi.
Genel Başkan Bozal görüşmede, Milli Savunma Bakanı Yılmaz’a sendika olarak takipçisi oldukları konular hakkında talepleri iletti. Görüşmede, MSB ile yapılan toplu iş sözleşmeleri ve protokoller, orduevinde örgütlenme, milli savunma işyerlerinde usta çırak ilişkileri, savunma sanayinde büyük öneme sahip olan askeri fabrikalara yeni işçi alımı, taşeron sorunu, 659 sayılı KHK kamu borçlarının sulh yoluyla çözülmesi, Kırıkkale MAAT Müdürlüğü’nde yaşanan patlamada hayatlarını kaybeden şehit işçilerimiz için Sivil Şehitlik Yasası’nda düzenleme yapılması ile ihale mevzuatına bağlı olarak MSB işyerlerindeki bakım, onarım ve imalatta malzeme temininde yaşanan geçikmelerin giderilmesi için yasal mevzuatta yapılması gereken düzenlemeler gibi konular gündeme geldi.
Milli Savunma Bakanı Yılmaz ise bakanlık olarak, çalışanların sorunlarına duyarlı yaklaştıklarını vurgularken, Genel Başkan Bozal’ın talepleri ile ilgili de hassasiyet göstereceklerini ifade etti.