MİLLİ SAVUNMA BAKANI IŞIK SENDİKAMIZDA

20 Eylül 2016

Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK, MSB Müsteşar Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU ve MSB Personel Genel Müdürü Nizamettin EKİNCİ’nin de aralarında bulunduğu bakanlık bürokratlarıyla birlikte 20 Eylül 2016 tarihinde Sendika Genel Merkezimize ziyarette bulundu.

Sendikamızda, Genel Yönetim Kurulumuz ve şube başkanlarımız tarafından ağırlanan Bakan IŞIK, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yeniden yapılanma ile ilgili yöneticilerimizi bilgilendirdi.  

Milli Savunma Bakanı IŞIK, yeniden yapılanma sürecinde hiçbir milli savunma sanayi çalışanının herhangi bir mağduriyet yaşamayacağını yöneticilerimizle paylaşırken, yeni işçi alımı yapılacağı konusunda da müjde verdi. 

Bakan IŞIK, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Türk Harb-İş Sendikası üyesi işçilerin demokrasiye ve ülkesine sahip çıkmak için canlarını ortaya koyarak verdikleri mücadele içinde de teşekkür etti.

Ziyarette Genel Başkanımız Bayram BOZAL, maketleri Genel Başkanlık katında sergilenen üyelerimizin üretiminde görev aldığı Milli Savaş Gemisi, Reis Sınıfı Denizaltı, Fırtına Obüs Tank,  Leopar Tank ile Askeri mühimmat ve 60 kişi taşıma kapasiteli Askeri helikopter ile Süper Kobra Helikopter hakkında Bakan IŞIK ve MSB Heyetini bilgilendirdi.