MİLLİ SAVUNMA BAKAN YARDIMCISI DERE’Yİ ZİYARET

17 Temmuz 2019

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, 17 Temmuz 2019 tarihinde (bugün) Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin DERE’yi ziyaret ederek 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 481 sayılı kararname ile özelleştirme kapsamına alınan Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü (Tank Palet Fabrikası) ile ilgili bilgi aldı.

Bakan Yardımcısı DERE’nin verdiği bilgiye göre; özelleştirme kapsamına alınan Tank Palet Fabrikası, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.)’ye devredilecek.

Tank Palet Fabrikası, devir işleminin tamamlanması ile birlikte tüm faaliyetlerini ASFAT A.Ş bünyesinde devam ettirecek. Tank Palet Fabrikası’nda çalışan işçiler ise; Şirketin Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu başvurusu çerçevesinde 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 4’üncü maddesi gereği oluşturulan işkollarının 19. sırasında yer alan savunma ve güvenlik iş kolunda kalarak mevcut sendikasında (Türk Harb-İş Sendikası) istihdamının devamı sağlanacak.

Bakan Yardımcısı DERE, işçilerin hiçbir hak kaybı yaşamadan Tank Palet Fabrikası’nda istihdamının devamının sağlanacağı ile ilgili bilgilendirmenin 18 Temmuz 2019 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcısı Tuğgeneral İsmail AMANVERMEZ’in fabrikaya gerçekleştireceği ziyarette yapılacağı bilgisini de Genel Başkanımız BOZAL ile paylaştı.