MİLLİ EGEMENLİK MEFKURESİYLE ŞEHADET ŞERBETİ İÇENLERİ SAYGI İLE ANIYORUZ

14 Temmuz 2021

Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünü hedef alanların 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirdikleri alçak darbe girişimine karşı; ülkesine, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarken şehadet şerbetini içen şehitlerimiz ile gazilerimizi şükran ve minnetle anarken,  kalkışmanın yıldönümünde milli egemenliğe savaş açarak tarihimize kara bir leke bırakan hainleri bir kez dana lanetliyoruz.

Bu millet, 15 Temmuz’da askerine, polisine ve sivil vatandaşına silah çeken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atan, 251 vatandaşımızın şehit olmasına, binlerce vatandaşımızın yararlanmasına neden olan alçaklığı asla unutmayacak, affetmeyecektir.

Tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Yüce Milletimiz, akıl ve vicdanlarını satan alçak darbecilere karşı topyekûn verdiği mücadele ile o karanlık geceyi aydınlatarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünü hiçbir gücün bozamayacağını tüm dünya ya göstermiştir.

Aralarında İstanbul 1’inci Ordu Karargâh ve Karargâh Destek Grup Lojistik Destek 2.Bakım Bölük Komutanlığında çalışan üyemiz Köksal KARMİL’in de bulunduğu milli egemenlik mefkûresiyle şehadet şerbeti içen şehitlerimiz başta olmak üzere Necip Milletimiz, 15 Temmuz da yekvücut olarak gerçekleştirdiği direnişle Türkiye Cumhuriyetini darbecilere teslim etmemiştir.

Ülkenin milli egemenliğine ve demokratik yapısına karşı gerçekleştirilen alçak darbe girişiminin 5. yılında, bu menfur olayı gerçekleştirenleri en şiddetli şekilde lanetlerken, o gece şehit olan vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz

               Türk Harb-İş Sendikası

         Genel Merkez Yönetim Kurulu