MİLLİ DESTANIMIZIN 101. YAŞI KUTLU OLSUN

11 Mart 2022

Bu topraklar üzerinde yaşayanların bir ülküde birleşerek, inanç, iman ve kararlılıkla verdiği bağımsızlık mücadelesinin ölümsüz destanı İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yılını kutluyoruz.

Bir milletin hürriyete olan aşkı, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle destanlaşmış ve İstiklal Marşı olarak kabul edilip, Türk’ün yeniden dirildiği şanlı bağımsızlık mücadelesinin simgesi haline gelmiştir.

İstiklal Marşı, emperyalist devletlerin tüm güçleriyle saldırarak milletimizi yok edip, bin yıllık kadim yurdumuzu ele geçirme girişimine karşı, şanlı ecdadımızın verdiği bağımsızlık mücadelesinde ortaya koyduğu azim ve kararlılığı yansıtan en değerli milli sembolümüzdür.

Türkiye’nin bağımsızlığını hazmedemeyen ve terör başta olmak üzere her türlü kirli silahı kullanarak ülkemizi istikrarsızlaştırmaya ve bağımsızlığımız üzerinde tehdit oluşturmaya devam eden emperyalist odaklara karşı, devletimiz, bağımsızlığını koruma iradesini bugün de aynı kararlılıkla sürdürmektedir.

Hiç sönmeyen ve sönmeyecek olan Milli Bağımsızlık İradesi gücünü ve kararlılığını, Cumhuriyetimizi baki kılmak için; canlarını ortaya koyan Kurtuluş Savaşımızın Lideri Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kahraman ecdadımızın ruhundan almaktadır. İstiklal Marşımızın mısralarında ebedileşen mücadele ruhumuz sonsuza kadar var olacaktır.

Şanlı mücadeleyi yüce bir ruhla dizelere döken ve bizi şanlı tarihimize bağlayan bağımsızlık destanımızı milletine hediye eden Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz. İstiklal Marşımızı kabulünün 101. yılı vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz. 

                Türk Harb-İş Sendikası 

           Genel Merkez Yönetim Kurulu