MİLLİ BİRLİĞİMİZ VE BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ

18 Mart 2019

Esaret altındaki bir milletin, birlik, beraberlik, inanç ve kararlılığının adı olan Çanakkale Zaferi, bundan 104 yıl öce milletimizi yok etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin ateşini yakarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olmuştur.

Ülkemiz üzerinde hâkimiyet kurma girişimlerinin artarak devam ettiği günümüzde de, milli ve manevi değerlerimizi yok ederek güzel ülkemizi parçalamaya çalışanlara karşı, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak için Çanakkale ve İstiklal Mücadelesinde olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi güçlü şekilde korumamız gerekmektedir.

Çanakkale ruhunun mayası olan milli birliğimizi, bozmaya çalışan iç ve dış mihrakların oyunlarını ancak, bu topraklar üzerinde yaşayanlar olarak millet olma şuurunu hiç bir zaman kaybetmeden, milli kimliğimize sahip çıkarak bertaraf edebiliriz.

Alçak terör örgütleri ve uzantıları bilsin ki Çanakkale şehitlerinin torunları, ülkemiz üzerindeki kirli emellerini sahneye koymak isteyenlerin oyunlarını daha önce birçok kez olduğu gibi bundan sonrada bozacak, Çanakkale Ruhunu her daim diri tutarak, aynı iman, aynı azim, aynı gaye ile birlik ve beraberlik içinde Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar koruyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümünde  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmet anıyoruz.