MİLLETİMİZ TERÖRE BOYUN EĞMEYECEK

17 Aralık 2016

Terörü kullanarak Türkiye’yi yeniden dizayn etmek isteyen küresel odaklar kalleş yüzünü bu kez Kayseri’de göstermiştir. 17 Aralık 2016 tarihinin sabahı askerlerimizin bulunduğu otobüse yönelik bombalı araçla yapılan saldırıda ilk bilgilere göre 13 askerimiz şehit olurken, 55 kişide yaralanmıştır. Teröre karşı her zaman tek yürek olmayı bilmiş milletimiz asla bu kalleşliğe boyun eğmeyecektir. Yaşadığımız acılar birlik ve kardeşliğimizi daha da güçlendirecek, ülkede kaos, kutuplaşma hedefleyen insanlık düşmanları asla hedeflerine ulaşamayacaktır.

Bölgemizde yaşanan insanlık dramlarına karşı insanlığın vicdanını temsil eden yüce gönüllü milletimiz üzerinde hesap yapanların hain hesapları ayaklarına dolanacak, maşa örgütlerle ülkemizde ve bölgemizde döktükleri kanın hesabını er veya geç insanlığa vereceklerdir. 

Vatanımızın birliği ve bütünlüğüne, milletimizin kardeşlik hukukuna, inanç ve fikir zenginliklerimize kast eden fitne, kaos ve terör senaryolarına karşı yüzyıldır birlik ruhuyla hareket etmesini, milli bir ruhla acıların üstesinden gelmeyi bilmiş milletimiz, Geçen hafta İstanbul Beşiktaş, bugün Kayseri’deki kalleş saldırıları gerçekleştiren alçaklara karşı da sabırla ve birlik ruhu içinde hareket edecektir.  

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Allah milletimizin birliği, ülkemizin dirliği, insanlığın selameti için mücadele edenleri her türlü felaketten korusun ve muzaffer eylesin…