MHP’den “vergi adaleti” talebimize destek

9 Ekim 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yöneticileri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Genel Merkez Yöneticilerimizi kabulde, partilerinin işçi hareketinin sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında gereken çabayı göstereceklerini bildirdi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr.Hamit Ayanoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, vergi adaletsizliğine dikkat çekerek, ‘Yeni yasama döneminde çalışanların gelir vergisi yükü altında ezilmekten kurtarılması için partinizin desteğini bekliyoruz” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise çalışanların gelir vergisi yükü nedeniyle yaşadıkları mağduriyetten kurtarılması için partilerinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine belirterek, “Bu konuda gereken çalışmayı başlatacağız. İşçi hareketinin sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında partimiz duyarlıdır. Türkiye’de işçi haklarının en mükemmele ulaştırılması için üzerimize düşen katkıyı yapacağız” diye konuştu. Yeni yasama döneminin ilk gündem maddeleri arasında yer alan Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı’nın da çalışanların haklarını genişletecek şekilde çıkarılması için gayret göstereceklerini anlatan Bahçeli, Türk Harb-İş Sendikası’nın özel güvenlik alanında örgütlenmesini sağlayacak olan Toplu İş İlişkileri Yasası’nın kanunlaşmasının akabinde bu alanda örgütlenme sürecine de destek sözü verdi. Bahçeli ayrıca İş Sağlığı Güvenliği Yasası’nın uygulanması ile ilgili yönetmelik düzenlemesinin de çalışanların sorunlarına merhem olacak şekilde çıkarılmasının gereğine işaret etti.