Maliye Bakanlığının Gelir Vergisi Reformu çalışmalarının takipçisiyiz

30 Kasım 2011

Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in gelir vergisi reformu taslağı hazırladıkları yönündeki açıklamalarını önemsediklerini belirterek, konunun takipçisi olacaklarını söyledi
Genel Başkan Bozal’ın konuya ilişkin basına geçtiği açıklama şöyle:

 

Bilindiği gibi Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 14. Olağan Genel Kurulunun hemen ardından, ücretlerdeki ağır vergi oranlarının kaldırılması yönünde, Türkiye genelindeki işyerlerinde imza kampanyası başlatmıştır. Bu imza kampanyasında Türkiye’de yıllarca devam eden, “Çok kazanandan az, az kazanandan çok vergi” çarpıklığının sona ermesi çağrısı yapılmış, gerek hükümetten, gerekse bütçe görüşmelerini yürüten TBMM’deki siyasi partilerden vergi adaletsizliğini sona erdirecek bir irade ortaya konulması istenmiştir.
Bu noktada gelir vergisi reformu üzerinde çalıştıkları bilgisini paylaşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamaları, çalışanların belini büken vergi adaletsizliğinin sona ereceği yönünde işçi kesiminde haklı bir beklenti oluşturmuştur.
Türk Harb-İş Sendikası olarak, Maliye Bakanının bu açıklamasını önemsiyoruz. Çalışanların beklentilerini karşılayan adil bir gelir vergisi reformunun hayata geçirilmesi için Yasama ve Yürütme erkinin atacağı her türlü adıma destek vereceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…