KURULUŞ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ANITKABİR’DEYDİK

22 Temmuz 2013
Türk Harb-İş Sendikası kuruluşunun 43. Yıldönümünü kutladı. 20 Temmuz 1970 tarihinde kurulan Sendikanın kuruluş yıldönümü nedeniyle Genel Merkez, Ankara Şube ile Ankara 1 No’lu Şube yönetici ve personeli Anıktabir’i ziyaret etti.  Anıtkabir’de ilk olarak Atatürk’ün mozolesine çelenk koyan Genel Başkan Bayram Bozal, ardından Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:
Büyük ATATÜRK
Emanetin olan Türkiye Cumhuriyeti’nin savunma sanayinde görev yapan çalışanların Sendikası Türk Harb-İş, kuruluşunun 43. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor. Ülke savunması için yılmadan yorulmadan ter döken Türk Harb-İş Sendikası çalışanları, Türkiye Cumhuriyeti’ni baki kılmak için her daim görev bilinci ve azimle çalışmaya devam edecektir. Ruhun şad olsun.
Türk Harb-İş Sendikası
Genel Merkez Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan Bayram BOZAL
Kuruluş yıldönümü nedeniyle 20 Temmuz akşamında da Genel Merkez’de yönetici ve personelle iftar programında buluştuk. İftar programında konuşan Genel Başkan Bayram Bozal, savunma sanayi çalışanlarının 1950’lerde işyeri örgütlenmesi modelleriyle sendikayla tanıştığını hatırlatarak, “Sendikal geçmişimiz 1970’lerden çok eski. Fakat Türk Harb-İş Sendikası çatısı altında toplanma tarihimiz 20 Temmuz 1970. O günden bu yana 43 yıl geçti. Bugüne kadar ihmal edilen kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama yapmak istedik. Fakat mübarek Ramazan ayına denk geldiği için geniş kapsamlı bir program düzenleyemedik. Arzumuz önümüzdeki yıllarda Türk Harb-İş Sendikası’na yaraşır bir kuruluş yıldönümü programları düzenlemek” diye konuştu.