KURTULUŞ MEŞALESİNİN TUTUŞMASININ 100’ÜNCÜ YILINI KUTLUYORUZ

18 Mayıs 2019

Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından istiklal mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs’ın 100’üncü yılını kutluyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Samsun’a çıkarak kurtuluş meşalesini yakmasının üzerinden tam bir asır geçti.

Sömürü güçlerine karşı azim, kararlılık ve inançla verilen varoluş mücadelesinin başlangıç tarihi 19 Mayıs 1919, milli birlik, beraberlik ve dayanışmayla kazanılan zafer neticesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olmuştur.

Bağımsızlık Mücadelesinin Lideri Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayabilmesi için milletimizin hürriyet yolculuğuna çıktığı 19 Mayıs gününü, vatanın birlik ve bütünlüğünü en iyi şekilde koruyacağına inandığı Türk Milletinin geleceğinin teminatı gençlere armağan etmiştir.

Atatürk’ün çizdiği bu yolda gençlerimiz başta olmak üzere yüce milletimiz, ülkemizi hedef alan tüm saldırılara karşı 19 Mayıs ruhuyla direnerek, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumasını bilecektir.  

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bu anlamlı günde geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.