KURBAN VE CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

24 Ekim 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, milletimizi kardeşlik ve dayanışma hisleri etrafında buluşturacak fırsat günleri olarak değerlendirerek şu temennilerde bulundu:
 
Millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı canlandıracak iki büyük bayramı arka arkaya idrak etmenin huzur ve mutluluğu içindeyiz.
Bayram günleri hiç kuşku yok ki, yaşadığımız sorunlarımızın çözümü, bir arada olabilme ve sorunlar karşısında kenetlenebilme konusunda bizlere büyük fırsatlar sunar.
Kurban bayramı, toplumumuzun farklı kesitlerinin birbirlerini fark etmelerini, imkanları ve imkansızlıkları paylaşabilmelerini sağlar. Bu günlerde vicdanlar harekete geçer, insanlarda, sahip oldukları varlıklardan, az veya çok bir şeyler feda edebilme gibi her millete nasip olmayan güzel hasletler oluşturur.
Bin yılı aşkın Devlet geleneğimiz içinde; insanlık adına, özgürlük adına, elde edilmiş nice büyük zaferler, gerektiğinde tüm varlığını feda edebilen bir millet olabildiğimiz için bize nasip olmuştur. Biz ki Çanakkale de günde bin kişiyi şehit vermesine rağmen bu toprakları düşmana bırakmayan ecdadımızın mücadele azmiyle bu günlere gelen bir milletiz.
89 yıllık Cumhuriyetimiz de, Anadolu’nun her köşesinden, fakirliğini ve yoksunluğunu mesele edinmeden, malını ve canını feda eden ecdadın birlik ruhunun, hem milletimize, hem de bu zaferi ilham edinen milletlere eşsiz bir armağandır.
Millet olarak, bu ruhu korumak bizler için önemli bir sorumluluktur. Ülkemizin bütünlüğüne, milli ve manevi birliğimize kast eden teröre, bölgemizde ve dünyanın birçok bölgesinde, bayramlar da bile insanları öldürmekten çekinmeyen zalimlere karşı tarihimizden gelen direnme gücümüzü her zaman canlı tutmalıyız.
Önümüzdeki Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da, yurdumuzun dört bir yanından yükselecek kardeşlik, dayanışma ve paylaşma duyguları sayesinde milli ve manevi birliğimizi güçlendirecektir.
Ülkemizin bağımsızlığına, milletimizin birliğine, huzur ve kardeşlik iklimine kast eden hain terör örgütü kirli emellerine asla ulaşamayacaktır. Milletimiz, tek vücut olarak, bu ülkede fitne tohumlarının yeşermesine asla izin vermeyecektir.
Ayrıca bu yüce millet, sadece kendi ülkesinde değil dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan acılara da duyarsız kalmamıştır, kalmayacaktır.
Bu vesile ile başta terör örgütü olmak üzere, insanlıktan nasibini almamış, insanları çoluk çocuk demeden katleden tüm zalimleri nefretle kınıyoruz.
Bize birlik içinde yaşamanın değerini büyük bedeller ödeyerek öğreten ecdadımızı, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.
Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu adına tüm milletimizin Kurban Bayramını ve Cumhuriyet Bayramını kutluyor, kazasız, belasız bayram günleri geçirmemizi temenni ediyorum.
 
                          
Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan Bayram BOZAL