KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

10 Ağustos 2019

İnsanlar arasındaki, kırgınlıkları, dargınlıkları unutturan, sevgi, saygı ve yardımlaşma değerlerini canlandırarak maneviyatı güçlendiren bir Kurban Bayramını daha karşılıyoruz.

Bir arada olabilmek, yaşadığımız sorunların çözümü noktasında kenetlenebilmek için bizlere büyük fırsatlar sunan böyle önemli günler, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi artırarak daha huzurlu ve mutlu yarınlara ulaşmamıza vesile olmaktadır.

Karşılıksız vermenin, kardeşçe paylaşmanın en büyük servet olduğunu gönüllerimize kazıması yanında milletimizin geleceğini aydınlık kılacak, birlik, beraberlik ve dayanışmayı şiar edinmemizi sağlayan bu anlamlı günler, içte ve dışta karşılaştığımız sorunlarla mücadele kararlılığımızda da önemli bir yere sahiptir.

Bu günler, yaşadığımız sıkıntıların üstesinden gelebilecek güce ve iradeye sahip bir millet olduğumuzu hatırlatma yanında değerlerimize daha sıkı sarılarak, mazluma, mağdura umut, şerrin ve zulmün önünde kalkan olma kararlılığı göstermemizi sağlamaktadır. İşte tamda bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti olarak, küresel şer odaklarının ülkemizde ve bölgemizde gerçekleştirdiği insanlık dışı eylemlerine son vermesi için ciddi bir mücadele yürütmekteyiz.

Özellikle güney komşumuz Suriye başta olmak üzere bölgemizde yaşanan terör ve iç savaşın son bulması için ülke olarak gösterdiğimiz kararlılık, fitne ateşi yakarak kardeş kavgasını körükleyenlerin alçak planlarını boşa çıkaracaktır.

Bu yüce millet, güçlü maneviyatı, irfan ve basiretiyle geçmişte olduğu gibi bundan sonrada Türkiye’nin birliği, dirliği ve aydınlık geleceğini sahip çıkma yanında her zaman mazlumun yanında yer alarak bölge barışının sağlanması noktasında üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirecektir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bölgemizde ateş çemberi oluşturan küresel şer odaklarını bir kez daha lanetliyor, bu ateş çemberine son vermek için yapılan mücadelede şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere, tüm emekçilerimiz, milletimiz ve İslam âleminin, Kurban Bayramını barış ve huzur içinde geçirmesini diliyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu