KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

9 Eylül 2016

Millet olarak yaşadığımız sorunların, acıların üstesinden gelebilmek için yegâne ihtiyacımız olan birlik ve dayanışma ruhumuzu tazeleyecek yeni bir bayramı daha karşılıyoruz.

İçte ve dışta ülkemizin ve insanlığın tehdit edildiği pek çok sorunla boğuştuğumuz bu günlerde, 15 Temmuz Darba Girişimi başta olmak üzere terör olaylarında verdiğimiz şehitler birçok ocağa ateş düşürdü. Yürüklerimizi dağlayan şehitlerimizin acılarıyla millet olarak bayrama buruk giriyoruz.

Ortak inanç ve geleneklerden oluşan kültürel yapısı, sevinç ve tasada birliği ile bölünmez bir bütünlük oluşturan bu millet, kandan beslenenlerin ülkemizde kaos oluşturma girişimine izin vermeyecektir.

Sınır komşumuz Suriye örneğinde olduğu gibi kardeş kavgasını körükleyerek, fitne ateşi yakarak ülkemizi iç savaşa sürüklemek isteyenlerin geçmişte olduğu gibi bugün de elleri boş kalacaktır.

Tüm dünya bilsin ki milletimiz, birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden terör örgütleri ve arkasındaki şer güçlerine, 15 Temmuz Darbe Girişiminde olduğu gibi her şartta ve zaman ve zeminde tek ses, tek yürek olarak karşı duracak, bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizin birliğine, dirliğine ve aydınlık geleceğine sahip çıkacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, bir kez daha terör örgütü ve uzantılarını lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere tüm emekçilerimiz, milletimiz ve İslam âleminin bayramı barış ve huzur içinde geçirmesini temenni ediyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu