KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

18 Temmuz 2021

Milli ve dini bayramlarımız, millet olmanın kıymetini derinden hissettiğimiz müstesna günler. Yunus’ça sevginin hakim olduğu yeni bir bayrama daha giriyoruz. Salgın başta olmak üzere terör ve benzeri pek çok sorun nedeniyle millet olarak zor bir dönem geçirdik. Ancak her zaman umuduna sarılan bir millet olarak aydınlık yarınlara olan umudumuzu ve bizi umudumuza taşıyacak olan azmimizi güçlü şekilde koruyoruz.

Çünkü ülkemizi seviyor, en kıymetli hazinemiz biliyoruz. Bin yıllık vatan toprağımız Anadolu’nun bekçileriyiz. Hürriyetine aşık yaşamış ve bu uğurda şehit olmuş şanlı ecdadımızın varisleriyiz. Ay Yıldızlı Bayrağımızın özgürce dalgalandığı, gölgesinde adil ve müreffeh şekilde yaşadığımız büyük ve güçlü Türkiye idealine yürekten bağlıyız. 

Emeğimiz ve alın terimizle tüm varlığımızı, ülkemiz, milletimiz ve aydınlık geleceğimize adıyoruz. Milli birliğimiz ve bağımsızlığımıza yönelik saldırılara karşı vatanımızı korumayı canımızdan aziz biliyoruz.

Biz Türkiye’yi dışa bağımlılıktan, darbe, ekonomik darbe ve terör olaylarının tehdidinden kurtaracak kalıcı güç olan üretim sektörünün önemli bir parçasıyız. Biz, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını karşılayan milli savunma ve güvenlik işkolu kapsamındaki işyerlerinde, ülkesi için alın teri dökmekten onur duyan Türk Harb-İş üyeleriyiz. Fabrikalarımızda, tersanelerimizde, atölyelerimizde, tezgâhlarımız başında gerçekleştirdiğimiz üretimle milli ekonomiyi, yerli üretimi güçlendiriyoruz.

Biz milli birlik ülküsü ile çalışırken, üreten kesimin değer gördüğü, adaletin hüküm sürdüğü bir anlayışın hakim olmasıyla Türkiye’nin daha da güçleneceğine inanıyoruz.

Devlet ancak adalet üzere hüküm sürer. Tarihimizden öğrendiğimiz bu medeniyet ilkemiz ışığında, üretimden gelen tüm gücümüzle,  adil bir Türkiye hedefi için mücadele ediyoruz.

Üzerinde yaşadığımız topraklarda doğup, bin yıl adaletle hüküm sürmüş medeniyetimize ait  “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın, İnsanı Yücelt ki Devlet Yücelsin” mefkûremizin hem milletimiz hem insanlık için yegâne kurtuluş reçetesi olduğuna ve Türkiye’nin adalet ve hakkaniyetin hüküm sürdüğü bir dünyaya liderlik etme sorumluluğu bulunduğuna yürekten inanıyoruz.

Bunu başarmış bir Türkiye ideali için mücadele ediyoruz. Çalışmayı en büyük erdem sayan ve çalışanın hakkını alın teri kurumadan veren medeniyet anlayışının yeniden hakim olması, emeğin ilelebet değer göreceği bir üretim hayatının kalıcı hale gelmesi için sonuna kadar sendikal mücadelemizi sürdüreceğiz. Emeğimizin hakkını her ne koşulda olursa olsun koruyacağız.

Türk Harb-İş Sendikası olarak emeğimizin, işyerlerimizin, Türkiye’nin lokomotif gücü üretim hayatımızın adalet üzere ihya olacağı günlere erişene dek haklı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türk Harb-İş üyelerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramını kutluyoruz.

            TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI

     GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU