KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

30 Temmuz 2020

Tüm dünyayı derinden etkileyen Koronavirüs musibetini yaşadığımız bu günlerde, insanların sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularını arttırarak maneviyatını güçlendiren bir Kurban Bayramını karşılamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Birlik ve beraberlik içinde yaşama, çevresindekileri gözetme, sığınana sığınak olma, zorda kalana kol kanat germe, muhtacın elinden tutma, aşı-ekmeği paylaşma gibi insani duygularımızı daha da arttıran böyle önemli günler;  Koronavirüs gibi sorunların ekonomik ve sosyal yapı üzerindeki yıkıcı etkisini azaltmada önemli bir yere sahiptir. 

Hiç kuşku yok ki! Karşılıksız vermenin ve paylaşmanın en büyük servet olduğunu gönüllerimize kazıyan bu günler, toplumun tüm kesimlerinin birbirlerini fark ederek, nimet ve imkânların birlikte kullanmayı sağladığı için kardeşlik bağlarını da güçlendirmektedir. Böylece, yaşadığımız sıkıntıların üstesinden gelebilecek güç ve iradeyle değerlerimize daha sıkı sarılıp, mazlumun ve mağdurun yanında olarak, kaza, bela ve felaketlerin bireysel ve toplumsal etkisini en aza indirme kararlılığımızla Koronavirüs gibi musibetlerin ekonomik ve sosyal anlamda felakete dönüşmesinin önüne geçebiliriz.

Aydınlık yarınlara kavuşmada birlik ve beraberliği şiar edinmiş necip Milletimiz başta olmak üzere bela ve musibetleri aşma noktasında insanlık adına önemli adımlar atan tüm dünya ülkelerinin, Koronavirüs badiresinin de üstesinden gelebileceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Yüce Allah’ın tüm insanlığa sağlık ve huzur dolu bir yaşam nasip etmesi temennisiyle, Türk Harb-İş camiamızın, çalışma hayatının, aziz Milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyoruz.

                      Türk Harb-İş Sendikası

               Genel Merkez Yönetim Kurulu