KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

8 Temmuz 2022

Al Bayrağımıza rengini veren aziz şehitlerimizin emaneti cennet vatanımızda, ecdat toprağımızda, hürriyetine olan aşkıyla tarihe nam salmış Türk Milletinin evlatları olarak yeni bir Kurban Bayramına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli ve dini bayramlarımız, birliğimizi her zaman bahar tazeliğinde tutmamızı sağlayan kadim zenginliğimiz olmuştur. Dayanışmayı, paylaşmayı, veren el olmanın erdemini tarihi bir miras olarak geleceğe taşıma inancımızla, bayramları eşsiz birer fırsat günleri olarak değerlendiriyoruz. Komşumuzdan başlayarak yardım elimizi dünyanın dört bir yanına uzatıyoruz.

Dünyayı savaşa, teröre, zorunlu göçe maruz kalan insanların dramlarına, açlığa bağlı ölümlere ve buna benzer sayısız küresel adaletsizliğe mahkum eden ve insanlık değerlerini ayakları altında çiğneyen küresel aktörlerin kirli tarihi karşısında, insanı yaşatan ve insanı yücelten bir medeniyetin mirasçıları olarak insanlığa umut olabilmenin onurunu ve sürurunu yaşıyoruz.

Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen, bizi biz yapan değerlerimizden asla taviz vermeden, “Yaratılanı severiz, Yaratan’dan ötürü” şiarıyla umudumuzu ve ideallerimizi dipdiri tutuyoruz. Çünkü millet olmamızı ve güçlü bir millet olarak kalabilmemizi sağlayan değerlerimize sadece bizim değil, tüm insanlığın ihtiyacı var. Adaleti, insan onurunu ve yaşama hakkını temel alan medeniyet değerlerimiz; emek başta olmak üzere tüm beşeri ve doğal kaynakları sömürgeleştiren küresel politikalar nedeniyle tüm dünyaya salgın gibi yayılan sosyal adaletsizliklerin pençesindeki mağdur toplumların da umudu haline gelmiştir.

Milletine bağlı, ülkesine sevdalı çalışanlar olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeğimizle, alın terimizle,  umudumuza ve gelecek nesillerimizi güçlü bir geleceğe taşıyacak ideallerimize olan inancımız ve bağlılığımızla çalışacağız, üreteceğiz ve Ülkemize gururla hizmet edeceğiz.

Ülke olarak yaşadığımız ekonomik sorunlarla mücadelemizin adalet terazisinden şaşmadan sürdürülmesini de çalışanlar olarak dün olduğu gibi gelecekte de kırmızı çizgimiz saymaya devam edeceğiz. Ortak kaderimize ve ortak ideallerimize halel getirecek hatalara ve haksızlıklara asla müsaade etmeyeceğiz. Çalışanını, emeğine hak ettiği değeri vererek, refahını ve huzurunu koruyarak,  adalet ve şefkatle kucaklayan, emeğin hakkını alın teri kurumadan vermeyi şiar edinen medeniyet ilkelerimize bağlı bir devlet anlayışını beklemeye ve en gür sesimizle talep etmeye devam edeceğiz.

Kurban Bayramımız vesilesiyle, Ülkemizin güçlendiği, ekmeğimizin, birliğimizin, dayanışma, paylaşma ve kardeşlik duygularımızın daha da büyüdüğü, adalet ve güven dolu bir geleceğe inancımızı bir kez daha ifade ediyor ve Yüce Allah’tan, milletimize bayram tadında güzellikler nasip etmesini diliyoruz.  

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, başta üyelerimiz olmak üzere, tüm çalışanların, milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyoruz.

              Türk Harb-İş Sendikası

        Genel Merkez Yönetim Kurulu