Kocaeli ve Çorlu Şube üyelerimize eğitim semineri

7 Şubat 2012

Sendikamızın üye eğitimleri, Kocaeli ve Çorlu şubemiz üyeleri ile devam etti. 4 Şubat 2012 tarihinde Yalova Tesisleri’nde gerçekleştirilen seminerde yaklaşık 200 üyeye Çağdaş Sendikacılıkta Yeni Yaklaşımlar ve Etkili İletişim konularında eğitim verildi.

Seminere Sendikamız Genel Başkanı Bayram Bozal, Genel Sekreter Haldun Kurubacak, Genel Mali Sekreter Yavuz Koçak ve Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz, Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız ve Şube yöneticileri ile, Çorlu Şube Başkanı Mustafa Şener ve Şube yöneticileri de katıldı.
Eğitim semineri Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız ve Çorlu Şube Başkanı Mustafa Şener’in açılış konuşmaları ile başladı. 

Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz ise yaptığı konuşmada, yeni yönetimin sendikal vizyonu içinde eğitim programlarının çok önemli bir yer tuttuğunu ifade ederek,  “Sendikal eğitim bilinçli üyelerin oluşmasını sağlayacak en önemli araçtır. Sendikamızın yeni yönetimi bu amaçla yoğun bir eğitim dönemini başlatmıştır. Göreve başladığımız iki buçuk ay içinde bugün beşinci eğitim seminerimizi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünkü eğitimle birlikte eğitim seminerlerimize katılan üye sayısı yaklaşık 1020 kişidir. Ayrıca planlayarak eğitim programına aldığımız 4 eğitim seminerimizi bu ay içinde gerçekleştireceğiz. Az zamanda çok iş yapma niyetimizi gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“ÇALIŞANLARIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN KOMİSYON KURDUK”
Eğitim semineri öncesinde Genel Başkan Bayram Bozal da üyelere hitap etti. Yeni yönetim olarak çözüm odaklı bir sendikacılık yürüttüklerini ifade eden Genel Başkan Bozal, işveren temsilcileri ile çalışanların yaşadığı sorunları masada çözme gayreti içinde olduklarını belirterek, bu çerçevede sendikanın talebi doğrultusunda bir komisyon kurulduğunu kaydetti.
İşçileri ilgilendiren yeni dönemdeki sendikal gelişmelere de değinen Bozal, genelde işçi hareketinin, özelde ise işkolumuzun geleceğine ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.
 
Bozal, sendikal hareketin çağın koşullarına ve işçi hareketinin ihtiyaçlarına cevap vermesi açısından eğitim programlarının büyük önem arz ettiğini belirterek “Sendikal hareketin tarihi, Türkiye’de özgürlük, demokrasi ve adalet mücadelesinin tarihidir. Bu tarihi gelecek nesillere taşıyacak olan kadroları yetiştirmek de, ertelenemez bir ihtiyaçtır. Çağı doğru okuyan ve gereklerini yerine getiren sendikacılar yetiştirmeliyiz. Türk Harb-İş Sendikasının geleneğinde eğitim faaliyetleri her zaman önemli bir yer tutmuştur. Üyelerimiz, faaliyet dönemimiz içinde sistemli ve geniş içerikli eğitim programları ve materyaller ile donatılacaktır” şeklinde konuştu.
Kocaeli ve Çorlu Şube üyelerimize yönelik eğitim programı kapsamında, Temel Sendikacılık Kavramları, Türkiye’de Sendikacılık ve etkili iletişim seminerleri, Sendikamızın Eğitim Koordinatörü Tarkan Zengin ve Kişisel Gelişim Uzmanı Muhammed Alpkent tarafından verildi. Eğitime katılan üyelere seminer sonunda sertifika verildi.