Kocaeli Şube Üyelerimize Eğitim Semineri

29 Mart 2012

Sendikamızın üyelerine yönelik eğitim programı devam ediyor. 11 Şubat 2012 tarihinde Yalova Tesisleri’nde gerçekleştirilen seminerde Kocaeli Şubeden 160 üyemize Temel Sendikacılık ve Etkili İletişim konularında eğitim verildi.

Türk Harb-İş Genel Başkan Yardımcıları Yüksel İlbeyli ve İdris Keşan, Genel Sekreter Haldun Kurubacak ile Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz’ün de katıldığı seminer, Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız’ın açılış konuşması ile başladı.

Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz ise yaptığı konuşmada, yeni yönetimin eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiğini vurguladığı konuşmasında, göreve geldikleri üç aylık dönemde 6 eğitim ile yaklaşık 1300 üyeye ulaştıklarını belirtti.

Akyüz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizler ekip olarak eğitimin önemli bir ihtiyaç ve zorunluluk olduğuna inanıyoruz. Burada olmamız ve bundan sonra da eğitimlere devam edecek olmamız bu inancımızın ne kadar kuvvetli olduğunu göstermektedir. Sendikamızın eğitim çalışmaları sadece eğitim seminerlerinden ibaret değildir. Sendikamızın yayın organı olan Türk Harb-İş dergimizin ilk sayısı çıkardık. Dergimiz içeriği ve yeni yüzüyle büyük bir takdir gördü. Dergimizde üyelerimizin yararlanabileceği ve kamuoyunu iş kolumuzla ilgili konularda bilgilendiren, sendikamızın yaptığı faaliyetleri anlatan ve şubelerimizin çalışmalarını anlatan bir içeriğe sahiptir. Dergimizin yanı sıra internet sitemizin de aktif olarak takip edilmesini istiyoruz. “

Temel Sendikacılık Eğitimi
Kocaeli Şube üyelerimize yönelik eğitim programı kapsamında, Temel Sendikacılık Kavramları, Türkiye’de Sendikacılık ve etkili iletişim seminerleri, Sendikamızın Eğitim Koordinatörü Tarkan Zengin ve Yazar Danışman Hakan Turgut tarafından gerçekleştirildi. Eğitime katılan üyelere seminer sonunda sertifika verildi.