Kocaeli Şube Üye Eğitimi

11 Ekim 2013
Sendikamız eğitim seminerlerine hız kesmeden devam ediyor. 2013-2014 kış dönemi eğitim programına, Kocaeli Şubemize bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimizle start verildi. Genel Merkez Yönetiminden Genel Sekreterimiz Haldun Kurubacak, Genel Eğitim Sekreteri İbrahim Kılıç’ında katılımıyla 5-6 Ekim 2013 tarihinde Yalova Tesisleri’nde gerçekleştirilen eğitim programına 250 üyemiz katıldı.
 
Açılış konuşmasını Şube Başkanı Turhan Yıldız’ın yaptığı programda Genel Sekreterimiz Haldun Kurubacak da bir konuşma yaptı. Konuşmasına ülkemizde sendikal örgütlenme süreci ile ilgili kısa bilgi vererek başlayan Kurubacak, Türk Harb-İş Sendikası’nın Türkiye’deki sendikal hareketin önemli bir saç ayağı olduğuna vurgu yaptı. Kurubacak, “Sendikamız 1950’li yıllardan bu güne örgütlenmenin önündeki engeller başta olmak üzere çalışma hayatındaki yanlış politikalara “dur” demek için sendikal gücünü her daim kullanmayı bildi. Bu zaman zaman meydanlara inerek, zaman zaman da diyalog yöntemini kullanarak oldu” dedi.
 
Sendikal hareketin geleceği için bilinçli bir sendikacılık yürütmenin gereğine işaret eden Kurubacak, “Çalışma hayatını esnek ve kuralsız bir düzende yürütmek isteyen çevrelerin istediği gibi at oynatmasına izin vermeyecek, yaşanan haksızlıklar karşısında her zaman sesini yükselten ve direnç gösteren bir işçi hareketi oluşturmalıyız” diye konuştu.

Genel Sekreterimiz Kurubacak’ın konuşmasının ardından Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Akyiğit, Yasalarda Temel İşçi Hakları başlıklı bir seminer verdi.