KAYSERİ ŞUBESİ ÜYE EĞİTİMİ YAPILDI

25 Mart 2013
Kayseri Şubemize bağlı işyerlerinde çalışan 600 üyemiz için 23-24 Mart 2013 tarihinde Kozaklı’da eğitim programı düzenlendi. Genel Başkanımız Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcılarımız Yüksel İlbeyli ve İdris Keşan ile Genel Mali Sekreterimiz Yavuz Koçak’ın da katılımıyla gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy yaptı.
 
Eğitim Programında konuşan Genel Başkanımız Bayram Bozal ise yönetime geldikleri günden bu yana Türk Harb-İş Sendikası’nın kurumsal kimliğini güçlendirme adına ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Sendikanın daha önceki dönemde üyeden, işverenden ve siyasi iradeden uzak yönetilmesinden kaynaklı sıkıntıları aşmak için diyaloga önem verdiklerini anlatan Bozal, “Tabanın sesi olmak, üyenin sorunlarını çözüme kavuşturmak için göreve geldiğimiz günden bu yana işveren vekilleri ve siyasi irade temsilcileri ile ciddi bir diyalog gelişirdik. Bu diyaloglarımız siz değerli üyelerimizin sorunlarına çözüm getirirken, kurumsal kimliğimizin güçlenmesini de sağladı” diye konuştu.
Asgari geçim indirimini tatil dönemlerinde de alabilme gibi önemli sorunları çözüme kavuşturduklarını anlatan Bozal, “Bunlardan en önemlisi de yıllardır beklediğiniz intibak sorunuydu. Bu sorunu çözmek bize nasip oldu” dedi. Şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini de anlatan Genel Başkan Bozal, “Sendikal tarihimizde bir ilk olsa gerek mali bilançomuzu dergi ve web aracılıyla sizlerle paylaştık. Paylaşmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Genel Başkan Bozal’ın konuşmasının ardından Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin, “Temel Sendikal Kavramlar”, SGK İstanbul İl Müdür Yardımcısı Dr. Murat Özdamar ise “Sosyal Güvenlik Hakları” konularında eğitim verdiler. Eğitim programının ardından üyelerimize sertifika verildi.