KAYSERİ ŞUBEMİZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

21 Temmuz 2016

Kayseri Şubemizin bağlısı bulunduğu işyerlerinde çalışan üyelerimiz ile emekli üyelerimiz 18 Temmuz 2016 tarihinde etmek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak, darbe girişimini protesto eden sloganlarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdüler. Burada toplanan 3 bin 500 üye ve emekli üyemiz adına basın açıklamasını Kayseri Şube Başkanımız Özgür ÖZSOY yaptı.

Milletimiz ve demokrasimize yönelik darbe girişimi, bütün unsurlarıyla milletimizin birliği ve cesareti neticesinde başarısız olduğunu belirterek açıklamasına başlayan ÖZSOY, “Milli irademize ve milletimize karşı kahpeçe yapılan kalkışma  hareketi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  emir-komutasıyla yapılan bir durum değil, tamamen silahlı kuvvetlerin içerisindeki parelel devlet yapılanmasına mensup terör örgütlerince yapıldığı ortaya çıkmış olup, milletimizin birliği ve cesaretiyle bertaraf edilmiştir” dedi.

 

“Biz Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ülke savunmasına hizmet eden işçiler olarak, milletimize, millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kurşun sıkan, bomba atan hainleri ve arkasındaki güçleri en şiddetli şekilde lanetliyoruz” diyen ÖZSOY, milletimizin 15 Temmuz darbe girişimini asla unutmayacağını söyledi.