Kayseri Şube üyelerimize bilgilendirme toplantısı

9 Ocak 2012

Kayseri Şubemiz, mühendis, teknisyen ve 7.5 saat çalışan işçileri bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel İlbeyli ve Sendika Avukatı Gökçen Ataç katıldı. Toplantıda üyeler ekonomik ve hukuksal haklar konularında bilgilendirildi.
 
Toplantıda konuşan Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, yeni döneme vergi adaleti kampanyası ile başladıklarını hatırlatarak, üyelerimizin ekonomik haklar ve çalışma koşulları açısından yaşadıkları haksızlıklara karşı sonuç alıcı bir mücadele dönemi geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
 

Bozal, savunma sanayinin millileştirilmesi konusunun son dönemde gündemde olduğunu hatırlatarak, “Siyasi iktidara, siz gerekli iradeyi ortaya koyun, milli savunma işçileri tecrübesiyle Türkiye’nin ilk yerli uçağını yapmaya hazırdır dedik. Milli savunma işçilerinin her yıl ülke ekonomisine katkılarından dolayı ödül aldıklarını hatırlattık” şeklinde konuştu.

“SORUNLARINIZI BİLİYORUZ”
Mühendis ve teknisyenler ile 7.5 saat çalışanların yaşadığı hak kayıplarının telafisi için davalar açıldığını hatırlatan Bozal,  “Temel sorunlarınızı biliyoruz. Bugün buraya hukukçu arkadaşımızla birlikte geldik. Yeni dönemde üyelerimizin hukuksal süreçlerle ilgili daha yoğun şekilde bilgilendirilecek, hukuksal taleplerinize daha hızlı cevap bulacaksınız” dedi. Genel Başkan Bayram Bozal’ın ardından Av Gökçen Ataç, 7.5 saat çalışanların fazla mesai davaları başta olmak üzere açılan davalar ve hukuksal süreç hakkında üyelere detaylı bilgi verdi.
Bilgilendirme toplantısına Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy ve şube yönetimi ile işyeri temsilcileri ve 300’e yakın üye katıldı.