KAYSERİ ŞUBE TEMEL ÜYE EĞİTİMİ – 3

10 Aralık 2018

Sendikamız temel üye eğitimleri kapsamında Kayseri Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan 220 üyemiz için 8 Aralık 2018 tarihinde eğitim programı gerçekleştirildi.

Şube Başkanı Özgür ÖZSOY’un açılışını yaptığı eğitim programında, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ katılımcılara hitap etti. 

Konuşmasına vatan için canını veren şehitlerimiz ile iş kazasında hayatını kaybeden emekçilere rahmet dilekleriyle başlayan İLBEYLİ, ülkemizdeki emek mücadelesi ve sendikal tarihle ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Yardımcımız İLBEYLİ ayrıca, milli savunma işyerlerinde sendikal örgütlenme ile ilgilide bilgilendirme yaptı.

Eğitim programlarının önemine de dikkat çeken İLBEYLİ, göreve geldikleri 2011 yılında  bu güne iş sağlığı güvenliği ve temel üye eğitimleriyle tüm üyelerimize ulaşıldığını ifade etti. Sendikamızın üyeleri adına yürüttüğü toplu iş sözleşmelerine de değinen İLBEYLİ, çalışanlar olarak ekonomide yaşanan olumsuzluklar bahane edilerek mağdur edilmek istemediklerine de vurgu yaptı.

Genel Başkan Yardımcımız İLBEYLİ’nin konuşmasının ardından Kayseri Şubemizin temel üye eğitim programları, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in  “Türkiye’de Sendikal Hareket” başlıklı sunumuyla tamamlandı.