KAYSERİ ŞUBE TEMEL ÜYE EĞİTİMİ – 2

3 Aralık 2018

Sendikamız temel üye eğitimleri kapsamında Kayseri Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan 350 üyelerimiz için 1 Aralık 2018 tarihinde eğitim programı düzenlendi.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Kayseri Şube Yöneticilerimizin de katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programının açılışını Şube Başkanı Özgür ÖZSOY yaptı.

Eğitim programında katılımcılara hitap eden Genel Başkanımız Bayram BOZAL, konuşmasında 28 Kasım 2018 tarihinde Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında inşaatı devam eden viyadükte, beton blok düşmesi nedeniyle hayatını kaybeden işçiler başta olmak üzere iş kazalarında kaybettiğimiz tüm emekçilere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada ise BOZAL,  ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik sorunu çözülmesi, hayat boyu eğitim ve mesleki eğitim verilmesi, engelli istihdamında yasal zorunlulukların yerine getirilmesi ve yasal zorunluluklar dışında da engeli istihdamının teşvik edilmesi, çalışma hayatındaki engelli vatandaşların ücret adaletsizliğiyle mağdur edilmemesi ve çalışma ortamlarında işini yaparken engellerle karşılaşmaması gibi engellilerin önündeki engellerin kaldırılması için tüm kesimlerin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi çağrısında bulundu.

Konuşmasında enflasyonla mücadele programı, çalışanların ücretlerinde erime gibi çalışma hayatı ve ülke gündem ile değerlendirmelerde bulunan BOZAL, milli savunma işyerlerinde yeniden yapılanma ve önümüzdeki yıl masaya oturulacak toplu iş sözleşmeleri gibi sendikamızın gündemindeki konularla ilgilide de bilgilendirmeler yaptı.

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından program, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in  “Türkiye’de Sendikal Hareket” başlıklı sunumuyla tamamlandı.