Kayseri Dünyada ve Türkiye’de Savunma Sektörünün Durumu Paneli

16 Aralık 2014
Savunma sektörünün önemi ile milli savunma işçilerinin üretime katkılarını kamuoyuna anlatmak için Sendikamızın örgütlü olduğu illerde düzenlenen Dünyada ve Türkiye’de Savunma Sektörünün Durumu adlı panelin altıncısı 12 Aralık 2014 tarihinde Kayseri’de yapıldı.
Kadir Has Kongre Salonu’nda yapılan Panel, Genel MerkezYöneticilerimiz ile bazı Şube Yöneticilerimiz yanında, 2’inci Hava İkmal Bakım Merkez İkmal Grup  Komutanı Kurmay Albay Kubilay Koşucu, İstihbarat ve İKK Kısım Amiri İstihbarat Albay İlhan İstanbulluoğlu, 2’nci Hava İkmal Bakım Merkez Kurmay Başkanı Albay Ahmet Sancak, 2. Ana Bakım Merkez K. Tek. Ve Prj. Ynt. Müd. Albay Abdulmuttalip Dürer, TÜMSİAD Başkanı Nusrat Uğurlu, Ticaret Odası Başkan Vekili, Ferhat Akmermer, Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Ticaet Odası Sayman Üye Bahri Coşkun, Metoroloji Müdür Yardımcısı A.Fikri Eroğlu, Türk Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya, Koop-İş Kayseri Şube Başkanı İdris Güven, Dadaloğlu Derneği Başkanı Bekir Arık, Talas Avşar Türkmenleri Derneği Başkanı Zeki Gökdemir, Eski Muhafazakar Parti Genel Başkanı Ecz. Ahmet Özsoy, ATASAN Yardımlaşma Sandığı Başkanı Mustafa Mahir, Kayseri Şube Temsilci ve Dayanışma Üyeleri, eski başkanı ve yöneticileri, emekli üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi..
Şube Başkanı Özgür Özsoy’un takdim konuşması ile başlayan Panelin açılış konuşmasını Genel Başkanımız Bayram Bozal yaptı. Konuşmasında Türkiye ve Dünyada savunma sektörünün gelişimi ile ilgili bilgi veren Bozal, milli savunma işçilerinin savunma sektörüne katkılarını anlattı. Bugüne kadar Ankara, Kocaeli, Balıkesir, Erzurum ve Konya’da düzenlenen panellerle milli savunma işçilerinin savunma sanayiindeki yeri ve ülke ekonomisine katkılarını anlattıklarını dile getiren Bozal, “Kayseri’de düzenlediğimiz panelimizle de daha geniş kitlelere ulaşıyoruz. Ama burada noktayı koymuyoruz. Panelirimizi örgütlü bulunduğumuz diğer illerimizde de devam ettireceğiz” diye konuştu.
 Açılış konuşmasının ardından Dünyada ve Türkiye’de Savunma Sektörünün Durumu adlı kitabın tanıtımı ve aynı adla düzenlenen panelde,  Dr. Murat Yılmaz ve Av. İlyas Topçuoğlu, savunma sektörü ve milli savunma sanayi çalışanlarının ekonomiye katkılarını anlatan sunumlarını yaptılar.

Panelin yapıldığı Kongre Solanu’nda Kayseri Şubemize bağlı işyerlerinde yapılan çalışmaların anlatındığı bir de sergi açıldı. Sergiye, Panele katılanlar yoğun ilgi gösterdi.