KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

21 Mart 2013
Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı işyerlerinde çalışan 20 bin üyemiz adına yürütülecek 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ve MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı (ANT) işyerlerinde çalışan bin işçimiz adına yürütülecek 7. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 20 Mart 2013 tarihinde başladı.
Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk toplantısına MSB İş ve İşçi Münasebetleri Şube Müdürü Albay Mahmut Saraçer, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, ANT Başkanvekili Cumali Öztürk’de katıldı. MSB ve TÜHİS yetkilileri yanında Başkanlar Kurulu üyelerimizin tamamının da hazır bulunduğu Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri öncesi bir konuşma yapan Genel Başkanımız Bayram Bozal, “Göreve başladığımız günden bu yana üyelerimizin takdirini kazanan ciddi işlere imza attık. Dileğimiz toplu iş sözleşme görüşmelerini de üyelerimizin beklentilerine cevap verecek şekilde sonuçlandırmak” dedi.
Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü ve Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Genel Sekreteri Adnan Çiçek ise yaptığı konuşmada toplu iş sözleşmesi masasında işçi ve işverenin birbirini anlayarak sorunlara çözüm bulması gerektiğine işaret ederek, “İşçi ve işveren tarafı diye bir şey yok. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu masada sorunları ortak akılla çözmeliyiz” diye konuştu.
MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletmesi (ANT) Başkanvekili Cumali Öztürk ise toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin her iki taraf için olumlu geçmesini istediklerini belirterek, “Çalışanlarımızın mutlu ve huzurlu çalışmasını istiyoruz. Fakat ülke gerçeklerini dikkate almak zorunluluğumuzda var. Dilerim ki iki taraf içinde bu sözleşme hayırlarla sonuçlanır ” dedi.