KADIN ÜYELERİMİZ EĞİTİMDE BULUŞTU

12 Mart 2018

İstanbul Şubemiz, Kocaeli Şubemiz, Eskişehir Şubemiz, Sakarya Şubemiz, İzmir Şubemiz ve Balıkesir İl Temsilciliğimiz bağlısı işyerlerinde çalışan kadın üyelerimiz için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 10 Mart 2018 tarihinde Yalova Tesisimizde eğitim programı düzenlendi.

Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, İstanbul Şube Başkanımız Emin GÖDEK, Kocaeli Şube Başkanımız Turhan YILDIZ, Eskişehir Şube Başkanımız ŞENOL YILMAZ ile Şube Yöneticileri ve 300 kadın üyemizin katılımıyla gerçekleşen programı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. İstanbul Şube Başkanımız Emin GÖDEK’in açılışını yaptığı programda, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ kadın üyelerimize hitabe etti.

Konuşmasına 8 Mart 1857 tarihinde daha iyi çalışma koşulları için başlatılan mücadelede 129 kadın işçinin yanarak hayatını kaybettiği mücadelenin günü olduğunu hatırlatarak başlayan İLBEYLİ, “Büyük bir acının sonrasında kadınlara bahşedilen bu gün, kadını ezilen, dışlanan ve hor görülen olmaktan çıkararak, toplumda hak ettiği değere kavuşturmak için politikaların geliştirilmesine vesile olmalıydı.  Oysa bu olayın üzerinden 161 yıl geçmesine rağmen dünyada ve ülkemizde hala milyarlarca kadın sağlıksız koşullarda yaşıyor, çalışma hayatında mağdur ediliyor, horlanıyor ve şiddete uğruyor” dedi.

Kadınların evde, işte ve toplumsal hayatta yaşadıkların mağduriyetleri sıralayarak, bunların son bulmasını dileyen Genel Başkan Yardımcımız İLBEYLİ, konuşmasında kadınların savaş ve terör nedeniyle yaşadığı mağduriyetlere de değindi.  İLBEYLİ, “Güney sınırımızda yaşanan savaş hali milyonlarca kadının ülkesini terk etmek veya acılar içinde hayatını kaybetmesine neden oluyor.  Ülkemizde ise vatan topraklarımızın bekası için güney sınırımızda terör örgütlerine mücadele verirken şehit olan evlatları için yanan kadınlar yanında vatanı için canını ortaya koyan çok sayıda da kadınımız var hiç kuşkusuz. Bu vesileyle bir kez daha terör örgütü ve destekçilerini lanetlerken, terörizm ve beraberinde ortaya çıkan savaş nedeniyle hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ’nin konuşmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdür Yardımcısı Murat ÖZDAMAR, kadın üyelerimizi sosyal güvenlik haklarıyla ilgili bilgilendirdi.