İSTİKLAL MARŞI BAĞIMSIZLIK DESTANIMIZDIR

12 Mart 2020

Milletimizin, vatan sevgisini arttıran, milli değerlerimizi güçlendiren, aynı inanç ve ortak ülküde birleşmemizi sağlayan unsurların başında gelen İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yılını kutluyoruz.

Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle hayat bulan ve ölümsüzleşen bağımsızlık destanımız İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşının en zor dönemlerinde bin yıllık kadim yurda sahip çıkılma sürecinde Türk milletine ve ordumuza büyük bir manevi güç olmuştur. 

Emperyalist güçlerin her türlü imkânları kullanarak milletimizi yok etme girişimleri karşısında, sadece vatan, millet, bayrak ve iman aşkıyla nelerin başarılacağının en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşındaki mücadele ruhumuz, İstiklal Marşımızın ışığında sonsuza kadar rehberimiz olacaktır.

Bu günlerde güney sınırımızda yaşanan savaşı ve terörü sona erdirmek için ülkemizin sergilediği kararlı tutumda hiç kuşkusuz, istiklal ve bağımsızlığımızı korumak, Türkiye Cumhuriyetine yönelik her türlü tehdidi bertaraf etme kararlılığımızdır.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar var olması için Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimizin açtığı yoldan ve İstiklal Marşımızın verdiği güçle düşmana karşı mücadelemiz, korkmadan, yılmadan devam edecek ve bu inançla istikbalimiz bu topraklarda baki olacaktır.

Milletimizi millet yapan değerlerimizden İstiklal Marşımızın kabulünün 99.  yıl dönümünde,  bizlere bu destanı kazandıran Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anarken, milletimize bağımsız Türkiye Cumhuriyetini emanet eden Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan için canını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle yad ediyoruz.

                Türk Harb-İş Sendikası

           Genel Merkez Yönetim Kurulu