İSTANBUL’DAKİ ALÇAK TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

11 Aralık 2016

İstanbul’da 10 Aralık 2016 tarihinin akşamı Beşiktaş-Bursaspor futbol maçının ardından maçın yapıldığı stadın yakınlarında iki ayrı terör saldırısında, ilk bilgilere göre 30’u polis olmak üzere 38 vatandaşımız şehit olurken, 155 vatandaşımızda yaralanmıştır.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne hedef alan alçak terör saldırısını lanetlerken, saldırıda hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. 

Son dönemde bir arada kardeşçe yaşama isteğimiz ve huzurumuzu hedef alan terör saldırılarıyla sık sık karşılaşır olduk.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu tür saldırıları gerçekleştiren terör örgütleri ve onların destekçileri bugüne kadar amaçlarına ulaşamamış, bundan sonrada ulaşamayacaktır. 

Terör örgütü ve uzantıları er ya da geç hak ettiği şekilde cezalandırılacak, milletimiz birlik ve beraberlik içinde, büyük bir kararlılıkla terör belasının kökünü kazımasını bilecektir. 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha terörü lanetlerken, İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası 

Genel Yönetim Kurulu