İSTANBUL ŞUBEMİZDEN İŞYERLERİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

22 Temmuz 2016

İstanbul Şubemiz, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek için  şube bağlısı üç ayrı işyeri önünde basın açıklaması yaptı.

İlk olarak 41. Bakım Merkezi Komutanlığı önünde, 19 Temmuz 2016 tarihinin sabahında mesaiye başlamadan önce yaşlaşık 200 üyemizin katılımıyla  basın açıklaması yapıldı.  Aynı gün öğle tatilinde ise İstanbul Tersane Komutanlığı’nın önünde yapılan basın açıklamasına ise yaklışık 1000 üyemiz katıldı.

İstanbul Şubemizin darbeye karşı üçüncü basın açıklaması ise 21 Temmuz 2016 tarihinin mesaisinde öğle tatilinde sırasında Dikimevi Müdürlüğü önününde  yaklaşık 800 üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Üç işyeri önünde darbeyi protesto eden basın açıklamalarını Şube Başkanımız Emin GÖDEK yaptı. Darbe girişimine karşı hayatını orta koyarak şehit olan güvenlik güçlerimiz, polisimiz ve sivil vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulunun GÖDEK, “Milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde örgütlenen ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterindeki savaş uçaklarının bombalarını ve tankların namlularını Türk Milletine çeviren, onlarca sivil vatandaşı ve güvenlik görevlisine kurşun sıkarak bomba atarak şehit eden hainlerin hukuk önünde en ağır şekilde cezalandırılacağından eminim. Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizin ve milletimizin güven ve huzurunun teminatıdır. Milletine silah sıkan hainlerin Türk Silahlı Kuvvetlerini temsil etmesi mümkün değildir. Unutulmamalıdır ki, hain darbe girişimleri asla Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Milletini karşı karşıya getiremeyecektir” dedi. GÖDEK açıklamasında, darbeye direnirken şehit olan, 1. Ordu Komutanlığı’nda çalışan üyemiz Köksal KARMIL ile  üye yakınlarımız başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimize  Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.