İSTANBUL ŞUBE ÜYE EĞİTİMİ

15 Mayıs 2017

15.5.2017

İstanbul Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz için 13 Mayıs 2017 tarihinde Temel Sendikacılık Eğitimi verildi.

Yalova Tesisimizde gerçekleştirilen eğitim programı, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ, Şube Başkanı Emin GÖDEK ve Şube Yönetimimiz ile yaklaşık 300 üyemizin katılımıyla yapıldı.

Şube Başkanı Emin GÖDEK’in açılışını yaptığı eğitim programında, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ kısa bir konuşma yaptı. Programda Genel Başkanımız Bayram BOZAL’da üyelerimize hitap etti. Konuşmasına iş kazaları ve terör başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm üyelerimize rahmet dileyerek başlayan BOZAL, 13 Mayıs 2014 tarihinde Somada yaşanan maden faciasını da hatırlatarak, “Üç yıl önce 301 madencimizi cinayet gibi bir kazada kaybettik. Hepsine bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Somada yaşanan facia çalışma hayatında son olmadı. Ne yazık son 3 ayda ülkemizde 441 emekçimizi iş kazalarına kurban verdik” dedi.

Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasında üyelerimizin Emek ve Dayanışma Gününü kutlarken, 1 Mayıs’ı güney sınırımız Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle Elbab sınırı Çobanbey’de zor şartlarda görev yapan üyelerimizle geçirdiğini anlattı. BOZAL ayrıca savaş nedeniyle çocuk ve kadınlar başta olmak üzere milyonlarca Suriyelinin yaşadığı mağduriyetlere de değindi.  Genel Başkanımız BOZAL, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ve sonrasında MSB ve İçişleri Bakanlığı’nda yeniden yapılanma süreciyle ilgilide değerlendirmede bulundu.

Konuşmasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde gelinen süreç ile ilgilide bilgi veren BOZAL, Kamu Koordinasyon Kurulu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ilettiği TİS talepleriyle ilgilide detaylı bilgi verdi.  Siyasi İradenin Kıdem Tazminatı Fonu oluşturma konusundaki çalışmalarına da değinen BOZAL, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun Komu Koordinasyon Kurulu’na hak kayıpları olmadan hakkaniyetli, güvenceli, şeffaf ve sürdürülebilir bir fon oluşturulacağı sözü olduğunu kaydetti.

Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasını başka kadın üyelerimiz olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutlayarak tamamladı.

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdür Yardımcısı Murat ÖZDAMAR ve Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN birer sunum yaptı.

Eğitim Programı, Genel Başkanımız BOZAL’ın üyelerimizden gelen soruları cevaplamasının ardından sona erdi.