İSTANBUL ANADOLU YAKASI ÜYE EĞİTİMİ

18 Kasım 2013
Sendikamızın üye eğitim programları aralıksız devam ediyor. 2 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Anadolu Yakası Şubemize bağlı işyerlerinde çalışan 280 üyemiz, eğitim için Yalova Tesisleri’ndeydi. Genel Merkez Yöneticilerimizden Genel Başkan Bayram Bozal, Genel Sekreter Haldun Kurubacak ve Genel Eğitim Sekreteri İbrahim Kılıç’ın da katıldığı Eğitim Programı, Genel Sekreter Haldun Kurubacak’ın selamlama konuşması ile başladı. Ardından Genel Başkan Bayram Bozal, açılış konuşması ile üyelerimizin karşısındaydı.
 
Konuşmasında Türk Harb-İş Sendikası Yönetimi’nde geçen iki yılı değerlendiren Bozal, diyaloga önem veren yönetim anlayışları ile Sendikaya yeni bir ivme kazandırdıklarını kaydetti. Başta hükümet yetkilileri olmak üzere siyasi parti temsilcileri ve işveren vekilleriyle kurulan diyaloglar neticesinde toplu iş sözleşmeleri dahil olmak üzere bir çok alanda çalışanlara ciddi kazanımlar sağlayan kararlara imza atıldığını anlatan Bozal, “Mücadelemiz üyelerinin ihtiyaçlarını gören ve sorunlarına en iyi şekilde çözüm üreten bir sendika oluşturmaktı. Bunu görevde bulunduğumuz iki yıl süresince büyük oranda başardık. Önümüzdeki dönemde de üyesine yeni kazanımlar sağlamak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Açılış konuşmasının ardından Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin, “Temel Sendikacılık Eğitimi” ve Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr Ercan Akyiğit ise “Yasalarda Temel İşçi Hakları” başlıklı sunumlarını yaptılar. Sunumların ardından üyelerimizden gelen soruların cevaplandırıldığı eğitim programı, katılımcılara sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.