İSG EĞİTİMLERİMİZİN 4.DÖNEMİ TAMAMLANDI

17 Aralık 2018

Sendikamızın İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü Geliştirme Eğitim Projesi kapsamında yürütülen eğitim programının dördüncü dönemi, 15 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilen program ile sona erdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sendikamızın ortak düzenlemiş olduğu eğitim programı, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK ve Şube Yöneticilerimizin de aralarında bulunduğu 207 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışını Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK’ın yaptığı program, iş kazaları nedeniyle hayatını kaybeden üyelerimiz başta olmak üzere tüm emekçiler ile vatanı için canını veren şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Program Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in iş sağlığı ve güvenliğinin önemini anlatan sunumuyla devam etti. Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK’ın selamlama konuşmasının ardından, Genel Başkanımız Bayram BOZAL katılımcılara hitap etti.

Genel Başkanımız BOZAL da konuşmasında iş sağlığı güvenliğinin önemine dikkat çekti. Sadece 2018 yılının Kasım ayında 1797 emekçinin iş kazası nedeniyle hayatını kaybettiğini hatırlatan BOZAL, işçi, işveren ve sendikalar olarak iş sağlığı ve güvenliği ne kadar önemsenirse bu rakamların o aranda azalacağını ifade etti.

    Türk Harb-İş Sendikası olarak iş sağlığı güvenliği bilincinin geliştirilmesi noktasında da sendikalara düşen sorumluluğun farkında olduklarını belirten BOZAL, bu nedenle göreve geldikleri 2011 yılından bu yana iş sağlığı ve güvenliği konusunda üyeyi bilinçlendirme programları yürüttüklerini anlattı.

    BOZAL, bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sendikamızın ortak yürüttüğü programlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“ 1.döneminde(2014 yılı) :9 bin 672, 

  2.döneminde(2015 yılı) : 4 bin 004 ,

  3.döneminde(2016 yılı) : 5 bin 572 ,

  4.döneminde(2018 yılı) : 3 bin 846 olmak üzere

iş sağlığı ve güvenli eğitimlerimizle toplamda: 23 bin 094 kişiye ulaştık. İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimizi bundan sonrada devam ettireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”