İSG EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

10 Ekim 2016

Sendikamızın Savunma ve Güvenlik İş Kolunda İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünü Geliştirme Eğitim Projesi kapsamında İSG eğitimleri devam ediyor.

7-8 Ekim 2016 tarihinde Muğla Ovacık’ta 130 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programı, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK’ın açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN bir sunum yaptı.

Eğitim programında Genel Başkanımız Bayram BOZAL da, katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. BOZAL, konuşmasına 15 Temmuz Darbe Girişimi başta olmak üzere terör nedeniyle hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara da acil şifalar dilekleriyle başladı.

15 Temmuz alçak darbe girişimine karşı birlikte verilen mücadelenin dünya tarihine şanlı bir direniş olarak geçtiğini dile getiren BOZAL, “Milletimiz, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüyle dile getirdiği ülke insanına sonsuz güvenini 15 Temmuz Darbe Girişimi karşındaki kararlığıyla boşa çıkarmamıştır” dedi.

Türk Harb-İş Sendikası’nın darbe girişimi sürecinde vatanına sahip çıkan ilk sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, “ O gece meydanlara inen siz değerli vatansever kardeşlerim, canlarınızı ortaya koyarak direndiniz, sonrasında da gündüz işinde gece demokrasi nöbetlerinde ülkeniz için nelerden vazgeçebileceğinizi göstertirdiniz. Hepinize ülkem adına minnet duyuyorum, şükranlarımı sunuyorum” diyen BOZAL, 15 Temmuz’da yaşanan olaylarda şehit olan üyemiz Köksal KARMİL başta olmak üzere tüm şehitlere rahmet dileklerini yeniledi. Genel Başkanımız BOZAL, darbe girişimi sonrası Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yeniden yapılanma süreci ile ilgili de bilgi verdi.

Konuşmasında İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin önemine de değinen BOZAL, “2016’nın Eylül ayında 141 işçi iş kazasında hayatını kaybetti. Yılın ilk 9 ayında ise hayatını kaybeden işçi sayısı ise 1421 buldu. Ülkemizde her yıl yaşanan bu acı tablo nedeniyle sendikamız İSG eğitimlerine büyük önem vermekte ve üyesini İSG konusunda bilinçlendirmek için ciddi gayret sarf etmektedir. Bu anlamda son iki dönemde İSG eğitimleriyle 15 bin kişiye ulaştık. İSG eğitimlerimizi 2016-2017 döneminde de devam ettireceğiz” dedi. Genel Başkanımız BOZAL, konuşmasında toplu iş sözleşme görüşmeleri başta olmak üzere Sendikamızın gündemindeki diğer konular hakkında da bilgi verdi.