İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİLDİ

22 Eylül 2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Sendikamızın ortak yürüttüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Bilincini Geliştirme Projesi kapsamında düzenlenen eğitim programına devam edildi.
 
19-20 Eylül 2014 tarihlerinde Antalya Kemer’de 120 katılımcı ile gerçekleştrilen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Genel Sekreterimiz Haldun Kurubacak’ın açılış konuşması ile başladı. Eğitim Müdürümüz Tarkan Zengin’in sunumuyla devam edilen eğitim programında, Genel Başkanımız Bayram Bozal da bir konuşma yaptı. Bozal,  konuşmasında Türkiye’nin iş kazalarından çok canı yanan bir ülke olduğunu belirterek, “Bugüne kadar her yıl ekmeğinin peşindeki binlerce işçi iş kazalarına kurban verdik. Özellikle Soma’da 301 emekçinin hayatına mal olan maden faciası ve ardından İstanbul’da 10 işçinin ölümüne neden olan asansör kazası iş sağlığı ve güvenliğine yetirince önem verilmediğini tüm Türkiye ye bir kez daha gösterdi” dedi.
 
İş cinayetlerinin önüne geçmenin tek yolu işçi ve işverenin bilinçlenmesi olduğunu dile getiren Bozal, “Türk Harb-İş Yönetimi olarak bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için ciddi gayret sarf etmekteyiz. Hepinizin de bildiği gibi İş sağlığı ve güvenliği konusunda üyelerimizi bilinçlendirmek, sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı oluşturmak için Milli Savunma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürütüyoruz. Sizlerle burada buluşmamıza da vesile olan bu çalışma çerçevesinde bugüne kadar 11 şubemizde 7 bin 642 üyemize eğitim verdik. İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimize tüm üyelere ulaşana kadar devam edeceğiz” diye konuştu.