İNSANLIK SAMİMİYET SINAVINDAN GEÇİYOR

15 Nisan 2014
Türk Harb-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunun 1443. Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
 
Yüce Allah’ın insanlığa en büyük hediyesi olan Sevgili peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin miladi seneyi devriyesini bir kez daha idrak etmenin mutluluğu yaşıyoruz. Sevgili peygamberimiz mükemmel ahlakıyla, insan sevgisiyle, merhametiyle, engin sabrıyla ve hoşgörüsüyle insanlığa rehber olmuştur.
İnsanlık alemi;  her açıdan buhran içinde olduğu şu zaman diliminde sevgili peygamberimizin merhamet ve şefkatine, insan sevgisine, hoşgörüsüne ve samimiyetine her zamankinden daha fazla muhtaçtır.  Sevgili peygamberimiz bütün insanlık alemini “Masum bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir” ayeti kerimesiyle ikaz etmiştir.
 
Gerçekten de bugün insanlık alemi, hemen her gün yüzlerce masum canı katleden canilerin vahşeti karşısında ölüm sessizliği yaşamaktadır. Kan ve gözyaşının hakim olduğu dünyada insanlık alemi samimiyet sınavı vermektedir. İnsanlık bu tehlikeli sessizlikten kurtulmalı ve şefkat peygamberinin yaşatma sevdasına samimiyetle sarılmalı, zulüm karşısında sesini yükseltmelidir.
 
Kutlu doğumun 1443. Yılının bütün insanlığı ölüm uykusundan uyandırmasını, bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz.